Quartzite

4

Quartzite is characterized by a beautiful stone thread writing and special strength, therefore the use of this stone is both universal – for kitchen and bathroom towels, wall and fireplace decoration, floor coverings, and stairs.

Natural quartzite

Quartzite is a hard metamorphic rock that used to be sandstone. Quartzite is formed by sandstone under high temperature and high pressure. Quartzite is usually made up of quartz mineral. Such pure quartzite is white or gray. There is also a brownish, pink quartzite. This color is given by iron oxide impurities. Since quartzite is a hard rock (7 according to the Moson scale), it is resistant to friction, and therefore has durability, which makes it durable. It allows this stone to be used not only for interior decoration – for kitchen worktops, windowsills but also widely used for decoration – for interior flooring, for stairs. Since the molecular structure of quartzite has a low porosity, there is no accumulation of bacteria on its surface, resistance to nutrients (citric acid, actua), coffee, tea, wine and other contaminants remains, and therefore quartzite is ideally suited for kitchen worktops.

Ypatingai žavingas kvarcitas

Šiuo metu kvarcitas yra galimai geidžiamiausias natūralus akmuo. Jei kvarcitas tūrėtų savo „Instagram“ profilį, tai tikrai turėtų tūkstančius stebėtojų. Kaip ir bet kuria kita garsenybių sensacija, žmonės stebėtųsi: „Ar tai gali būti tikra?“ „Atrodo per gerai, kad būtų tiesa“. Arba: „Aš esu pasimetęs, ar galima tuo patikėti“.

Kvarcitas per pastaruosius kelerius metus vis populiarėjo kaip pagrindinė medžiaga interjero dizaine ir dėl geros priežasties. Išvaizda, kuri dažnai panaši į marmurą, o ilgaamžiškumas yra panašus į granitą, atrodo, kad šis natūralus akmuo turi viską.Kvarcito akmuo verčia žmones žiūrėti ne tik į estetiką , bet ir išnaudoti puikiąsias šio akmens savybes.

„Kvarcitas yra gražus ir egzotiškas. Žmonės dažnai pasirenka šį akmenį ieškodami kažko savito ir ypatingo. Tai puikus būdas pakeisti savo erdvę “, – sako specialistas Evaldas Baniulis, UAB „ Veritas Ana “.

Dvi stipriausios kvarcito savybės yra kietumas ir ilgaamžiškumas. Kvarcitas yra beveik dvigubai kietesnis nei stiklas ir kietesnis už peilio ašmenis. Jis taip pat yra atsparus įprastoms virtuvės rūgštims ir nebus pažeistas, kai bus veikiamas tokių dalykų kaip citrinos sultys ar actas.

Rūpinimasis kvarcitu yra panašus į rūpinimąsi granitu. UAB „Veritas Ana“ specialistai rekomenduoja reguliariai valyti šio akmens paviršius švelniu valikliu, vandeniu ir minkštu skudurėliu ar popieriniu rankšluosčiu.

Kaip ir bet kokio paviršiaus, kvarcito stalviršiams apsaugoti reikia imtis paprastų prevencinių priemonių. Kiek įmanoma greičiau nušluostykite išsiliejusias medžiagas ir drėgmę, naudokite padėkliukus,aušinimo stovus. „Veritas Ana“ specialistai taip pat rekomenduoja naudoti pjaustymo lenteles, o to priežastis visiškai kitokia nei manote: „Kvarcitas yra ypač aukštai vertinamas pagal Moho kietumo skalę.  Dėl to jis gali sugadinti jūsų virtuvinius peilius. “ – sako  „Veritas Ana“ specialistai.

Dizaineriai dievina kvarcitą, ir mes ne ką mažiau esame tuo nustebinti. Kvarcitas yra atsparus karščiui, nesibraižo ir nesidėvi taip, kaip gali kai kurie paviršiai, todėl kiekviena šio akmens  plokštė yra natūralus produktas, pasižymintis nepakartojamu išskirtinumu, kad jūsų stalviršis būtų tarsi individualus ir nepakartojamas.