fbpx Skip to content
+370 614 31166 | +370 610 35258 | +370 661 61321

Granitas Natūralus akmuo

Granitas pasižymi patvarumu, kas suteikia ilgaamžiškumą. Tai leidžia šį akmenį naudoti ne tik vidaus apdailai – virtuvės stalviršiams, palangėms, bet taip pat plačiai naudoti ir išorės apdailai – grindų dangai, laiptams, fasadams.

Granito stalviršiai yra kietesni nei dauguma įprastų stalviršių, ir gerai atlaiko įprastą nusidėvėjimą. Kadangi granitas yra tokia kieta medžiaga, jis atsparus įbrėžimams – pjovimas sugadins jūsų peilius, bet ne stalviršį! Kitas granito pranašumas, palyginti su kitomis medžiagomis, yra jo atsparumas karščiui.

Granitas Natūralaus akmens sprendimas

33 Raimondo vilos akmuo _ Veritas ANA _ foto copyright garbacauskas.lt#FA3D

Granitas – tai magminė uoliena, susiformavusi žemės gelmėse veikiant dideliam slėgiui ir temperatūrai. Granitas išgaunamas Italijos, Kinijos, Indijos, Brazilijos ir kitų pasaulio šalių akmens kasybos karjeruose. Tai vienas  populiariausių natūralių apdailinių akmenų, kurių panaudojimas gan platus.

Granitas pasižymi patvarumu, kas suteikia ilgaamžiškumą. Tai leidžia šį akmenį naudoti ne tik vidaus apdailai – virtuvės stalviršiams, palangėms bet taip pat plačiai naudoti ir išorės apdailai – grindų dangai, laiptams, fasadams. Granitas yra atsparus abrazyviniam poveikiui ir karščiui (iki 270 ºC temperatūros), todėl idealiai tinka virtuvės stalviršiams.

Kadangi granito molekulinė struktūra yra nedidelio porėtumo, jo paviršiuje nesikaupia bakterijos, išlieka atsparumas maistinėms rūgštims (citrinos rūgščiai, actui), kavai, arbatai, vynui ir kitokiems teršalams. Granitas dažniausiai naudojamas autorinių paminklų statybai ir šiuolaikiško interjero bei puošybos darbuose.

Granitas dažnai naudojamas ir statyboje – gaminamos granito plytelės, plokštės sienų dekoravimui, stogams ir grindų dangai, taipogi kitose interjero ir eksterjero dizaino elementuose.

Granitui galima suteikti įvairią apdirbimo tekstūrą – jo paviršius gali būti dailiai nugludintas-blizgaus paviršiaus arba specialiai apdirbant išgaunamas šiurkštaus, nelygaus matinio paviršiaus. Tad virtuvėje ar interjere turint granito akmenį, tai bus ir labai praktiškas, ir prabangos įspūdį paliekantis Jūsų sprendimas.

Natūralaus granito stalviršiai

Stalviršiai iš natūralaus granito akmens vertinami dėl nepriekaištingos estetikos ir ilgaamžiškumo – tai itin patogi maisto ruošimo priemonė, atspari įbrėžimams ir fiziniams pažeidimams. Dauguma žmonių, turinčių natūralų granito akmens stalviršių, dauguma virtuvės „šefų“, užtikrins, kad akmeniniai stalviršiai vienareikšmiškai pranašesni už laminuoto medžio ar medinius, kadangi pagrindiniai akmens privalumai – tai higiena, atsparumas trinčiai ir karščiui, nesudėtinga priežiūra ir grožis. Higiena virtuvėje svarbiausia, tad dėl itin mažo akmens įgeriamumo, pavyzdžiui, pjaustant žalią mėsą jos riebaliniai skysčiai neįsigeria į akmeninį paviršių, todėl jame nesikaupia bakterijos. Tas itin svarbu tėveliams, auginantiems mažus vaikus. Taip pat ant akmeninio stalviršio galima pjaustyti, minkyti tešlą – ji nelimpa prie stalviršio, dėti karštus indus – nebijo staigaus temperatūros pokyčio. Be to, natūralus granito akmens stalviršis puikiai valosi, yra ilgaamžis ir visada atrodo kaip naujas. Tad virtuvėje turint „akmenį“, tai bus ir praktiškas, ir prabangos įspūdį paliekantis Jūsų sprendimas.

Natūralaus granito akmens dirbinių (stalviršių, palangių, židinio apdailų) priežiūra

Stalviršis – virtuvės vizitinė kortelė. Siekiant išsaugoti granitinio akmens stalviršio aukštas technines savybes ir estetines charakteristikas, reikia jį reguliariai prižiūrėti, laikantis tam tikrų taisyklių ir rekomendacijų.

Prižiūrint natūralaus akmens stalviršį, kriauklę, židinį ar palanges netinka juos valyti įprastais valikliai, nes jie gali pažeisti akmens paviršių. Specialios akmens valymo pastos arba purškiamos valymo priemonės efektingai valo akmenį bei suteikia jam blizgesį.

Kiekvieną stalviršį rekomenduojama impregnuoti specialia natūraliam akmeniui skirta priemone, kuri suteikia akmeniui labai gerą apsaugą nuo vandens, riebalų ir drėgmės poveikio. Priemonė giliai įsigeria į akmenį, nepakeičia originalios akmens spalvos, pagyvina akmens raštą, tačiau nepalieka plėvelės ant paviršiaus ir leidžia akmeniui kvėpuoti. Impregnuotą stalviršį užtenka nuvalyti drėgna kempine ir nušluostyti sausu skudurėliu.

Dirbiniai iš granito natūralaus akmens yra ilgaamžiai, tačiau tam, kad jie Jus džiugintų – būtina nesudėtinga priežiūra. Kasdieniniam valymui dažniausiai naudojamos specialios priemonės, leidžiančios ilgiau išlaikyti natūralią akmens spalvą ir spindesį bei, kas ypač svarbu natūraliems akmenims – nepažeisti akmens paviršių su įprasta chemija. Dėmesio! Impregnantai neapsaugo natūralų akmenį nuo rūgščių, todėl reikia labai atsargiai elgtis ir nepalikti ant stalviršio vyno, citrinos, pomidoro, svogūno – likučius. Tačiau jeigu nepasisiekė ir atsitiko „avarija“, yra specialios akmens valymo pastos, kurios ištraukia rūgščių dėmes iš akmens – tik reikia nedelsti ir pasirūpinti iš dėmės išvalymu iš karto.

Mūsų darbai su granitu

Akmens Spalvos

Straipsniai

Natūralaus ir dirbtinio akmens apdirbimas.

Gamyba vykdoma tik iš aukščiausios kokybės natūralaus ir dirbtinio akmens.

Modernios akmens apdirbimo staklės leidžia ypač preciziškai ir tiksliai atlikti tiek standartinius, tiek nestandartinius užsakymus.

Pirmadienis - Penktadienis | 8:00 - 17:00
+370 614 31166 | +370 610 35258 | +370 661 61321