fbpx Skip to content
+370 614 31166 | +370 610 35258 | +370 661 61321

Oniksas Natūralus akmuo

Oniksas

Oniksas – tai nuostabus įvairiaspalvis natūralus mineralas, kurio viena iš unikalių savybių yra ta, kad akmuo persišviečia. Dažniausiai naudojamas interjere kaip dekoravimo ir puošybos detalė – pertvaroms, sienoms, lempoms, stalams, barams bei kitoms interjero detalėms. Taip pat nuo senovės yra tikima, kad Oniksas yra stiprus vidinės pusiausvyros bei geros apsaugos nuo neigiamų energijų akmuo.

Onikso akmuo apipintas mistika ir fantazija. Tai spindintis, peršviečiamas ir kietos struktūros akmuo. Pažvelgus į jį, gali pamanyti, kad tai ypatingas brangakmenis, su banguotomis gintaro, dramblio kaulo ir baltos spalvos juostomis. Apšviestas onikso akmuo spinduliuoja blankią lengvą šviesą. Tai tikrai nepaprastas akmuo. Komponuojant onikso akmenį interjere, tai bus tikrai pagrindinė vieta į kurią kryps visų susižavėjimo žvilgsniai. Nėra jokio kito menininko, kuris yra didingesnis už mūsų pačių Žemę. Ji mums dovanoja tokią daugybę šio akmens spalvų ir tekstūrų. Onikso akmuo tapatinamas su mistika, taigi, kas jis yra iš tikrųjų?

Oniksas Natūralaus akmens sprendimai

Onikso akmens padėklas

Oniksas yra įvairiaspalvis mineralas, kuris formuojasi kristalizuojantis stingstančios ugnikalnių lavos juostose. Natūralus onikso akmuo randamas visame pasaulyje, tačiau daugiausia jo randama susiformavusiose vulkaninių uolienų tuštumose Indijoje, Brazilijoje, Kalifornijoje, Urugvajuje. Ypač šiuo įstabiu natūraliu akmeniu garsėja Pakistanas, Iranas ir Egiptas.

Viena iš onikso savybių yra ta, kad akmuo persišviečia. Dažniausiai oniksas yra naudojamas interjere kaip dekoravimo ir puošybos detalė – pertvaroms, sienoms, lempoms, stalams, barams bei kitoms interjero detalėms.

Taip pat nuo senovės yra tikima, kad oniksas yra stiprus vidinės pusiausvyros bei geros apsaugos nuo neigiamų energijų akmuo. Jis skatina loginį, analitinį mąstymą ir realybės pojūtį, padeda tapti savo likimo šeimininku. Stiprina regeneraciją, instinktus, laimės pojūtį, padeda nugalėti blogus įpročius, „pritraukia“ į gyvenimą laimę ir gerą fortūną.

Onikso stalviršiai ir kiti interjero dekoravimo sprendimai

Oniksas Jūsų namų interjere – tai ne tik nepakartojamą grožio ir prabangos įspūdį paliekantis Jūsų sprendimas, tačiau tai tuo pačiu ir būsto vertę didinantis ilgaamžis dekoravimo elementas. Stalviršiai iš natūralaus onikso akmens vertinami dėl nepriekaištingos estetikos ir nepaprasto grožio. Oniksas turi unikalią savybę – perduoda šviesą, tad onikso stalviršiai, fasadinės sienos, kuriuose integruotas šiuolaikiško LED apšvietimo sistemos, sukuria namuose jaukų apšvietimą bei nepaprastai gražiai dekoruoja patalpą. Tad namų salono interjere dekoruojant baldų stalviršius ar fasadines sienas natūraliu onikso akmenimi, tai bus prabangos įspūdį paliekantis Jūsų sprendimas.

Onikso akmens kilmė susieta su šaltinio vandeniu

Nors granitas, kvarcitas ir marmuras slepiasi giliai žemės plutoje, onikso akmuo gimsta žemės paviršiuje. Oniksas formuojasi iš šaltinio vandens ar požeminio vandens, kuriame yra daug ištirpusio kalcito. Pavasarį, kuomet suaktyvėja vandens šaltiniai, mineralai nusėda dugne ir sukuria kalcito kristalų plutą. Bėgant laikui, susiformuoja didelis mineralų sluoksnis.

Skirtingi akmens spalvų sluoksniai susidaro lemiant vandens srauto ir nedidelių priemaišų kiekio skirtumams. Dažniausiai pasitaiko baltas arba skaidrus kalcitas, tačiau spalvingumą nulemia nedideli kiekiai kitų spalvų mineralų.

Populiariausia onikso akmens spalva yra šilto medaus spalva, kurią nulemia geležies oksidas. Perregimi onikso akmens sluoksniai atspindi subtilius šaltinio vandens tėkmės ypatumus .

Onikso akmens plokštės gaminamos pjaunant išilgai per visus sluoksnius, taip atveriant daugelį metų gamtos kurtą meno šedevrą.

Onikso akmuo dažnai susiformuoja ir požeminiuose urvuose, kuriuose taip pat vyksta vandens tėkmė. Glazūruoto kalcito venose galima rasti kalkakmenio gabalėlių ar net vulkaninių uolienų. Iš esmės, įspūdingojo onikso akmens aptinkama bet kurioje vietoje, kur teka mineraliniai šaltiniai.

Travertinas susidaro tokiu pat būdu kaip oniksas. Pagrindinis travertino ir onikso skirtumas yra tas, kad travertinas pasižymi akytomis, nėrinių formos tekstūromis, o oniksas yra lygus ir neporingas. Tačiau, bendrai, šie du akmenys tarpusavyje savo sudėtimi yra panašūs.

Mūsų darbai su oniksu

Straipsniai

Natūralaus ir dirbtinio akmens apdirbimas.

Gamyba vykdoma tik iš aukščiausios kokybės natūralaus ir dirbtinio akmens.

Modernios akmens apdirbimo staklės leidžia ypač preciziškai ir tiksliai atlikti tiek standartinius, tiek nestandartinius užsakymus.

Pirmadienis - Penktadienis | 8:00 - 17:00
+370 614 31166 | +370 610 35258 | +370 661 61321