Viskas apie natūralų onikso akmenį
Onikso akmuo apipintas mistika ir fantazija. Tai spindintis, peršviečiamas ir kietos struktūros akmuo. Pažvelgus į jį, gali pamanyti,kad tai ypatingas brangakmenis, su banguotomis gintaro, dramblio kaulo ir baltos spalvos juostomis. Apšviestas onikso akmuo spinduliuoja blankią lengvą šviesą. Tai tikrai nepaprastas akmuo. Komponuojant onikso akmenį interjere, tai bus tikrai pagrindinė vieta į kurią kryps visų susižavėjimo žvilgsniai. Nėra jokio kito menininko, kuris yra didingesnis už mūsų pačių Žemę. Ji mums dovanoja tokią daugybę šio akmens spalvų ir tekstūrų. Onikso akmuo tapatinamas su mistika, taigi, kas jis yra iš tikrųjų?
Onikso akmuo turi daugybę vardų
Komercinio akmens pramonėje oniksas priskiriamas kategorijai akmenų, kurios yra sudarytos iš šviesių arba permatomų mineralų sluoksnių juostų. Dauguma onikso akmens plokščių yra tai, ką geologai vadina juostomis išvagotu kalcitu. Ši medžiaga taip pat yra vadinama onikso marmuro, Meksikos onikso arba Egipto alabastro pavadinimu.
Onikso akmuo yra komerciškai klasifikuojamas kaip marmuro pusbrolis, nes šie du akmenys turi tokį patį mineralinį kiekį. Oniksas yra pagamintas iš kalcito, kuris yra tas pats mineralas, kuris sudaro kalkakmenį, marmurą ir travertiną. Tiesą sakant, juostomis išvagotas kalcitas savo struktūra labiausiai artimas kitam natūraliam akmeniui – travertinui.
Onikso akmens kilmė susieta su šaltinio vandeniu
Nors granitas, kvarcitas ir marmuras slepiasi giliai žemės plutoje, onikso akmuo gimsta žemės paviršiuje. Oniksas formuojasi iš šaltinio vandens ar požeminio vandens, kuriame yra daug ištirpusio kalcito. Pavasarį, kuomet suaktyvėja vandens šaltiniai, mineralai nusėda dugne ir sukuria kalcito kristalų plutą. Bėgant laikui, susiformuoja didelis mineralų sluoksnis. Skirtingi akmens spalvų sluoksniai susidaro lemiant vandens srauto ir nedidelių priemaišų kiekio skirtumams. Dažniausiai pasitaiko baltas arba skaidrus kalcitas, tačiau spalvingumą nulemia nedideli kiekiai kitų spalvų mineralų.
Populiariausia onikso akmens spalva yra šilto medaus spalva, kurią nulemia geležies oksidas. Perregimi onikso akmens sluoksniai atspindi subtilius šaltinio vandens tekmės ypatumus . Onikso akmens plokštės gaminamos pjaunant išilgai per visus sluoksnius, taip atveriant daugelį metų gamtos kurtą meno šedevrą.
Onikso akmuo dažnai susiformuoja ir požeminiuose urvuose, kuriuose taip pat vyksta vandens tekmė. Glazūruoto kalcito venose galima rasti kalkakmenio gabalėlių ar net vulkaninių uolienų. Iš esmės, įspūdingojo onikso akmens aptinkama bet kurioje vietoje, kur teka mineraliniai šaltiniai.
Travertinas susidaro tokiu pat būdu kaip oniksas. Pagrindinis travertino ir onikso skirtumas yra tas, kad travertinas pasižymi akytomis, nėrinių formos tekstūromis, o oniksas yra lygus ir neporingas. Tačiau, bendrai, šie du akmenys tarpusavyje savo sudėtimi yra panašūs.
Onikso akmens panaudojimas interjere
Kaip galbūt atspėjote, oniksas yra trapus akmuo. Jis gali lengvai susibraižyti, jei jis naudojamas „aktyvioje“ virtuvės darbo zonoje. Onikso akmens stalviršiai geriausiai tinka virtuvės dalims, kuriose nevyks intensyvus darbas.
Aukščiausios klasės restoranai ir kurortai onikso akmenį naudoja pvz. baro stalviršiams, kad sukurtų magišką aplinką. Onikso akmuo taip pat naudojamas kaip galinė interjero sienelė, bei kaip akcentinė interjero detalė.
Onikso akmenį galima naudoti ne tik kaip plokštę. Jis gali būti suformuotas į baseinų apdailą, apšvietimo įrenginius ar stalviršius. Viena iš ypatingiausių onikso savybių yra jo gebėjimas spinduliuoti šviesą. Bet kuris interjero projektas, kuris pasinaudoja šia onikso ypatybe, tikrai sulaukia neeilinio pasisekimo ir aplinkinių įvertinimo.
Nors onikso akmens panaudojimo galimybės nėra tokios plačios, kaip kaikurių kitų akmenų, tačiau jis tikrai atras nišą kiekviename interjere. Šis akmuo, tai tarsi meilė iš pirmo žvilgsio. Daugelį iš jūsų pakerės jo mistiškumas, perregimumas ir skleidžiama subtili šviesa. Oniksas mums primena, kad natūralios medžiagos yra neprilygstamos savo meniškumu. Šiuo atveju akmuo yra trijų paprastų ingredientų – vandens, mineralų ir laiko – bendradarbiavimas.
Daugiau apie onikso akmens pritaikymą interjere galite rasti čia.